Header image

Eric Corton vol lof over Marianum Markt

LICHTENVOORDE - “Wat hoor ik nou? In Lichtenvoorde een markt? Ik wil jullie ontzetten bedanken voor wat jullie aan het doen zijn in Lichtenvoorde, een plek waar ik ontzettend veel van hou…” Dat zegt Eric Corton, Radio DJ van 3FM, op een videoboodschap speciaal gericht aan de leerlingen van Marianum.

De laatste week voor de kerstvakantie is voor de onderbouwleerlingen van het Marianum in Lichtenvoorde geen gewone lesweek. Het is een bijzondere projectweek waarin ze zich inzetten om geld in te zamelen voor het Glazen Huis van radiozender 3FM. Samen met Face2Face heeft een speciale werkgroep een programma samengesteld waarin een beroep wordt gedaan op de creatieve en organisatorische competenties van onze leerlingen. “Iets dat hoog in het vaandel van ons onderwijs staat” aldus Dirry Harkink lid van de werkgroep. “We hebben gekozen om samen te gaan werken met Face2Face*, omdat zij zich inzetten voor kinderen in oorlogsgebieden. Op deze manier willen we het thema van 3FM nog dichter bij onze leerlingen brengen. Een soort jeugd voor jeugd”.

This one’s for mama en Face2Face Serious Request van 3FM zet zich dit jaar, samen met het Rode Kruis, in voor moeders die vechten tegen de gevolgen van oorlog. Hun slogan is “This one’s for mama”. In Lichtenvoorde zal bij de leerlingen de focus in eerste instantie vooral liggen op de gevolgen die oorlogen hebben voor kinderen. Tijdens de projectweek voorafgaand aan de markt krijgen de leerlingen met het project Face2Face inzicht in mensenrechtenkwesties en leren ze dat de ontwikkeling van vrouwen erg belangrijk is in de strijd tegen armoede. De lesstof is opgehangen aan een computerspel over een meisje in Somalië, waardoor leerlingen spelenderwijs en op een innovatieve manier de knelpunten rondom de ontwikkeling van vrouwen beter leren begrijpen. In de projectweek gaan de scholieren ook chatten met leeftijdgenoten in Somalië en de Democratische Republiek Congo (DRC).

Aan de hand van het lesmateriaal van Face2Face zullen de leerlingen leren – net als kinderen in oorlogsgebieden – om te gaan met ‘microkredieten’. Zo zullen ze een eigen ‘bedrijfje’ moeten opstarten, met alles wat daarbij hoort.

Op 22 december 2011 zullen de ‘bedrijfjes’ van het Marianum hun producten te koop aan bieden op de Marianum Markt. Deze wordt gehouden in de aula van gebouw B op de locatie Lichtenvoorde – is voor iedereen toegankelijk. We hopen dat er veel mensen komen, zodat we in Leiden een heel mooi bedrag kunnen overhandigen aan het Glazen Huis! Op de website van de school is binnenkort het filmpje zien waarin Eric Corton, bekend van onder meer het 3fm-programma 3 voor 12, zijn bewondering uitspreekt over het project van KSG Marianum Lichtenvoorde. Corton: “Ik ben exceptioneel trots op Lichtenvoorde!”

*Face2Face is een project van CARE Nederland, een Nederlandse ontwikkelingsorganisatieAnder nieuws